16. 09. 2020 17:53

Обљубена малолетничка во викендичка во Клечовце

Обљубена малолетничка во викендичка во Клечовце

 Мајка пријавила во полицијата дека пред 4 дена била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка

- Во Полициската станица Ѓорче Петров, вчера напладне, 39-годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово - с.Клечовце, М.И.(20) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, - соопштуваат од МВР.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk