18. 09. 2020 20:19

Осумгодишно дете починало на пат кон болница

Осумгодишно дете починало на пат кон болница

Во Општата болница во Куманово вчера билo донесено дете од Крива Паланка починато во возило на Итна помош.

„На 17.09.2020 во 05.15 часот во СВР Куманово,  од болницата било пријавено дека кај нив за реанимација бил донесен починат осумгодишник од Крива Паланка без видливи траги на насилство. Според пријавеното, детето починало по пат во возило на Итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, - соопштува МВР.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk