×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Почина велосипедистот кој вчера беше прегазен на ул. „11 Ноември“

  06.08.2022 21:20 | KumanovoNews

  Повозрасен кумановец вчера попладне им подлегнал на повредите добиени од удар на товарно возило додека бил на велосипед.

  Почина велосипедистот кој вчера беше прегазен на ул. „11 Ноември“

  Несреќата се случила вчера околу 11 часот на ул.„11 Ноември“ во Куманово, кога товарно возило „фусо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.Ќ.(48) од Скопје, удрило во велосипед управуван од И.М.(81) од с.Лопате, кумановско.

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој по укажаната помош во болницата во Куманово, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што во 17.45 часот починал.  Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

  (фото.архива)

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk