31. 10. 2020 16:55

Починал додека извршувал работни задачи во локомотива

Починал додека извршувал работни задачи во локомотива

 С.В.(51) од с.Долно Којнаре, кој извршувал работни задачи во локомотива на пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица „Дељадровци“ вчера во 10.20 часот му се слошило.

Веднаш бил пренесен на железничка станица „Миладиновци“ каде од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт.  

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција во судска медицина.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk