×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Поевтинува само дизелот, бензините со иста цена

  20.11.2023 16:23 | KumanovoNews

  Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, цената на бензинот не се менува.

  Поевтинува само дизелот, бензините со иста цена

  Новата малопродажна цена на Еуродизел БС (Д-Е V) ќе изнесува 77, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 75,5 денари за литар.

  Еуросупер БС - 95 и понатаму ќе се продава за 80, а Еуросупер БС - 98 за 82 денари за литар.

  Со одлуката на РКЕ за 0,559 денари за килограм се намалува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и ќе изнесува 42,773 денари.