20. 02. 2020 13:56

Приведенo осудено лице за убиство во обид

Приведенo осудено лице за убиство во обид

По наредба од Основен суд Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го привеле Л.О.(21) од село Ропаљце, општина Липково, кој се барал за издржување на казна затвор од пет години за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 20.02.2020 околу 01.00 часот тој бил предаден во казнено – поправната установа Затвор Идризово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk