16. 08. 2020 22:26

Се однесувал агресивно, па се обидел да се пресмета со вработени во Кумановската болница

Се однесувал агресивно, па се обидел да се пресмета со вработени во Кумановската болница

И.М. се обидел физички да нападне вработени во Кумановската болница, откако предходно се  однесувал агресивно.

Случајот во СВР Куманово, синоќа во 22.55 часот го пријавил Н.Х.(47) од Куманово, вработен во Општа болница Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk