×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Се запалил со цигара и изгорел, пронајден починат маж во Ругинце

  24.01.2023 10:39 | Сузана Николиќ

  Шеесет и едногодишен маж вчера бил пронајден починат во неговата куќа во селото Ругинце, Општина Старо Нагоричане. 

  Се запалил со цигара и изгорел, пронајден починат маж во Ругинце

  „По овластување на Јавен обвинител, полициски службеници извршиле увид и било констатирано дека собата била исчадена, а починатиот  Л.С.(61) бил пронајден изгорен во креветот од пожар кој настанал од неизгасена цигара. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството“, соопшти СВР Куманово.

  Починатиот човек го пронашле вчера околу 16 часот и случајот го пријавиле во СВР Куманово.