Шест лица повредени во сообраќајка на стариот пат Куманово - Скопје

21.11.2020 12:57 | KumanovoNews

Шест лица се повредени во сообраќајна незгода на регионалниот пат Куманово - Скопје, на излез од с. Љубодраг. 

Шест лица повредени во сообраќајка на стариот пат Куманово - Скопје

Сообраќајката се случила во 16 часот помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ц.(23) од с.Умин Дол, кумановско, и патничко возило „фолксваген голф“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.А.(59) од Куманово.

Во незгодата, кај М.А. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај возачот Д.Ц. и сопатниците С.Б., С.Е., Е.С. и И.С. биле констатирани телесни повреди, констатирани во Општата болница – Куманово.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Куманово.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk