Сопственик на фирма вршел трансакции од туѓа банкарска сметка

28.10.2020 17:31 | KumanovoNews

СВР Охрид поднесе кривична пријава против  триесет и шестодишен кумановец, сопственик и управител на фирма од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Сопственик на фирма вршел трансакции од туѓа банкарска сметка

На 24.02.2020, пријавениот неовластено влегол во компјутерските податоци на банкарската кредитна картичка на А.А. од Охрид и извршил шест трансакции, со што ѝ нанел материјална штета.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk