28. 01. 2010 11:43

Студено и во наредните денови

Студено и во наредните денови

 Во следните денови ќе се задржи променливо и студено време со повремени врнежи од снег. За време на викендот врнежите од снег во некои пониски места ќе поминуваат во врнежи од дожд. 

Заради ниските температури ќе има појава на голомразица. Воздушниот притисок ќе има тенденција на нагло опаѓање.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален снег. Ќе дува слаб умерен ветер претежно од јужен правец.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk