03. 06. 2020 21:03

Уапсени полицајци од Кратово - правеле журка во Куклица

Уапсени полицајци од Кратово - правеле журка во Куклица

 Во Кратовската полиција синоќа околу 21 часот било пријавено дека полициски службеници прават забава во с.Куклица,  пришто не ги почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19.

„Веднаш  се преземени мерки и известен е Јавен обвинител, по чии насоки на местото излегле полициски службеници и на приватен имот во с.Куклица биле затекнати осум лица, од кои седум полициски службеници, кои не биле на должност. Тие биле лишени од слобода поради сомнение за сторено кривично дело по член 206 од кривичниот законик. Од страна на Одделот за внатрешна контрола при МВР и инспектори од соодветните организациони единици се работи на расчистување на случајот“, соопштува МВР.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk