12. 08. 2020 09:34

Воз удрил во автомобил на железничкиот премин во Лопате, едно лице повредено

Воз удрил во автомобил на железничкиот премин во Лопате, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако воз удрил во автомобил на железничкиот премин во селото Лопате.

 Несреќата се случила ноќеска еден час по полноќ, соопштуваат од Регионалниoт центар за управување со кризи (РЦУК).

„Станицата за Итна медицинска помош - Куманово не извести дека на патот за Лопате кај железничкиот премин во 01:00 часот воз удрил автомобил. Од страна на Брза помош повреденото лицето кое се наоѓало во возилото е пренесено на хирурушкото одделение во Општа болница Куманово, - стои во информацијата.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk