За 4 часа казнети 60 возачи за брзо возење на територијата на СВР Куманово

01.08.2021 20:24 | Сузана Николиќ

Денеска во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на СВР Куманово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа санционирани се 60 возачи. 

За 4 часа казнети 60 возачи за брзо возење на територијата на СВР Куманово

„Од нив три возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 57 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци“, соопштува МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. 

„Апелираме ди сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, стои во . 

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk