За Илинден Заев на прославата во Пелинце

31.07.2021 20:42 | Сузана Николиќ

 Премиерот Зоран Заев, по повод 2 Август – Денот на Републиката (Илинден) ќе присуствува на прославата во Пелинце.

За Илинден Заев на прославата во Пелинце

Заев ќе се обрати на свеченоста која ќе се одржи во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце, која ќе започне со положување свежо цвеќе во 09:50 часот.  

Премиерот ќе го придружуваат и првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерката за култура Ирена Стефоска.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk