×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Загина 19-годишно момче во сообраќајка на патот Куманово – Липково

  19.06.2024 12:07 | KumanovoNews

  Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа откако со возило излета од регионалниот пат Куманово – Липково.

  Загина 19-годишно момче во сообраќајка на патот Куманово – Липково

  Според МВР, сообраќајката се случила вчера во 17.20 часот на регионалниот пат  Куманово – Липково, во с.Оризаре, липковско, кога патничко возило „опел зафира“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.А. (21) од с.Никуштак, општина Липково, излетало од коловозот. 

  „Во несреќата од здобиените повреди на местото починал сопатникот Р.А.(19) од с.Никуштак, а лекар од Здравствен дом Липково констатирал смрт. Возачот Р.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Куманово“, соопшти МВР. 

  Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.