31. 03. 2010 15:50

50 Cent и G-Unit вечерва во Скопје

50 Cent и G-Unit вечерва во Скопје

Хип-хоп атракцијата „G-Unit“ ќе настапи заедно со Фифти Сент (50 cent) вечерва  во салата „Борис Трајковски“ во Скопје.

Раперот пристигнува денеска со приватен авион со целата екипа и негово обезбедување.

Од Авалон продукција не сакаа да ги соопштат ниту деталите околу неговите барања и посебни услови за престојот но, сепак откриваат дека раперот побарал два блендирани џипа и засилено обезбедување.

На овој концерт се приклучува и хип-хоп атракцијата „G-Unit“ по барање на македонските фанови Авалон успеале во преговорите за нивно присуство на концертот.

Како предгрупа од македонските изведувачи ќе настапи македонскиот рапер Тони Зен.

По концертот во Скопје, неговата турнеја продолжува кај нашиот северен сосед, Белград кој исто така е во организација на Авалон продукција.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk