12. 02. 2010 14:37

Алек Болдвин хоспитализиран

Алек Болдвин хоспитализиран

Алек Болдвин е хитно пребацен во болница откако онесвестен го нашла неговата ќерка Ајерланд (14).

Актерот веднаш бил преместен во болницата во Њујорк Ленокс Хил, каде лекарите му вршеле испитување повеќе од сат време.

Според блиските извори на актерот алкохолот и дрогата не биле причина за негова хоспитализација.

Најстариот од браќата Болдвин има играно во филмовите „Битлџус“, „ Лов на црвениот октомври“, „Авијатичар“, и други, а за улогата во „30 рок“ има добиено две Еми награди и три златни глобуси.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk