26. 05. 2010 15:33

Бред ја сака фотељата на Обама?!

Бред ја сака фотељата на Обама?!

 Холивудската звезда Бред Пит (46) размислува да влезе во политика и да се кандидира за претседател на Америка во 2016 година, по истекувањето на мандатот на Барак Обама.

 Америка би можела да го добие и вториот актер на чело на земјата по Роналд Реган, кој во осумдесетите години имаше два мандати во Вашингтон. На популарниот Пит, адут во кампањата ќе му биде и подршката на поубавата половина -Анѓелина Џоли (34) со кој е во врска веќе 5 години и имаат 6 деца.

 Како што пренесува порталот Холивуд њус, актерот има време до 2016 година да го поправи својот имиџ.

Бред прво ќе се кандидирал за Сенат и ако тоа помине без проблеми ќе се канидира за претседател во 2016.

 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk