Цеца позитивна на коронавирус, се заразила на мекици на нејзиниот внук Жељко

10.06.2020 21:42 | KumanovoNews

Една од најпознатите балкански фолк пејачки, Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот си Вељко Ражнатовиќ се позитивни на коронавирус, објави Телеграф.

Цеца позитивна на коронавирус, се заразила на мекици на нејзиниот внук Жељко

Цеца одлучила да се тестира откако на семејна прослава била во контакт со заразено лице. Се работи за веселба којашто таа ја организирала во својата вила на Дедиња, по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко.

Првиот серолошки тест не покажал присуство на вирусот, но потоа направила и ПЦР тест кој бил позитивен на КОВИД-19.

Ражнатовиќ за медиумите изјавила дека со нејзиниот син се чувствуваат добро, но дека се во домашна самоизолација и дека ќе ги чекаат резултатите од другиот тест.

Сега ќе се спроведе масовно тестирање на сите гости, пред се` луѓе од српската естрада , кои биле на мекици кај Цеца.

(Фото.Инстаграм)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk