12. 02. 2020 09:25

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Денес ќе бидете помалку ангажирани, едноставно во текот на денот ќе ви недостасува адреналинот кој ќе го имате на крајот од денот. Среда е добар ден за покажување на љубовта, искористете го денот и уживајте.

Бик

Денес новите идеи оставете ги за друг ден, бидејќи нема да имате бенефит. Ќе чувствувате болки во стомакот, воглавно предизвикани поради претераната нервоза поради беспотребните трошоци кои ги прави вашиот партнер.

Близнаци

Многу ќе работите и вложувате, а парите ќе ви стигнат дури за неколку дена. Сакате авантура по секоја цена, без разлика дали сте зафатени. Слободните припадници може да очекуваат заинтересираност од Јарец.

Рак

Денес на овие припадници на хороскопскиот знак им се препорачува да бидат попретпазливи во сообраќајот. На љубовен план, отворени сте за сите врски на љубов, само да не сте сами и разочарани.

Лав

Компетентноста е навистина важна, но вие сте личност која истата компетентност ја покажува во многу работи одеднаш. Денес ќе имате чувство дека вашиот партнер бара само пари, па ќе ви недостасува целата романтичност која се заснова на мали детали.

Девица

Втората половина од денот ќе биде добра за се' што ќе сакате да направите, затоа искористете го тој дел од денот. Емотивно секогаш се врзувате за личности кои се далеку поенергични од вас.

Вага

Вложувате огромна енергија за да го остварите она што ви е приоритет. Ќе ви се исплати истото, не грижете се. На љубовен план, изберете ги личностите кои влијаат негативно врз вас, затоа што добрата енергија ќе ве донесе и до други добри и позитивни луѓе.

Шкорпија

Поработете и на маркетингот на работата, затоа што се' што правите не излегува на површината без разлика колку и да е квалитетно. Денес ќе имате добар однос со Риби и Јарци, дури е можна и посериозна врска.

Стрелец

Работата која ја работите ве исцрпува, дали сте спремни да се жртвувате за пари? Сакате да заминете некаде, но не знаете каде, побарајте помош од пријателите, па можеби таму ќе се роди и некоја нова љубов.

Јарец

Кој нема да биде спремен денес да даде се' на работата за да ја завршите, нема да сакате да биде и дел од неа. Доколку емотивно се врзувате за личност која не е слободна, обидете се да ги стопирате емоциите додека е време.

Водолија

Преиспитајте си ги одлуките кои ќе ги донесете денес, затоа што истите наредната недела можат да ви донесат подобра заработувачка. На љубовен план, внимавајте на тајните пораки. Затоа што почнуваат да излегуваат на виделина.

Риби

Бидејќи денес ќе имате премногу обврски на работата, распоредете ги истите на повеќе денови, за да не направите грешка. На љубовен план, емотивно добар период. Доколку почувствувате негативни вибрации не влегувајте во никаква заедница.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk