16. 02. 2010 00:49

Хари Варешановиќ се ожени

Хари Варешановиќ се ожени

Поп пејачот Хајрудин - Хари Варешановиќ се ожени во саботата во градот Осиек со својата долгогодишна девојка Јасминка Иштук.

Венчавката се одржала во зградата на градската општина во присуство на сведоци, а колку се внимавало се да помине во тајност зборува и фактот што невестата не пристигнала заедно со млаоженецот. Хари бурно реагирал на фоторепортерите и затоа обезбедувањето ги замолило папараците да ја напуштат зградата.

Парот веќе 15 години е во љубовна врска,  живее на релација Сараево - Минхен и за двајцата ова е втор брак, а имаат деца и од претходните врски.

Според медиумите тие веќе се венчале по шериатските обичаи.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk