25. 03. 2010 16:39

Калиопи со настапи во Босна

Калиопи со настапи во Босна

Поп-дивата Калиопи најавува два концертни , на кои ќе и се претстави на публиката во Загреб и во Зеница.

На 24 март, во Ватрослав Лисински во Загреб, Калиопи ќе настапи како специјален гостин на концертот на хрватската етно-група „Езерки“.

Калиопи и „Езерки“ ќе го изведат дуетот со Раде Шербеџија Кажи, кажи либе Стано, кој се најде на нивниот најнов албум Мустра, а Калиопи ќе го изведе и нејзиниот мегахит Бато.

На 26 март, во Босанскиот Народен Театар во Зеница, Калиопи и Един Карамазов ќе одржат голем концерт на кој ќе го претстават актуелниот албум Oblivion.

Концертот ќе се одржи во рамките на 15-тата Меѓународна културна манифестација Зеничка пролет 2010.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk