17. 04. 2010 09:11

Леонтина родила ќерка

Леонтина родила ќерка

Српската пејачка и  Леонтина Вукомановиќ и нејзиниот сопруг Филип Пат добиле ќерка. Бебето ќе се вика Луција, а името го избрал таткото.  Популарната кантавторка се породила вчера во една од белградските породилишта со царски рез.Породувањето поминало во најдобар ред, а Леонтина брзо се разбудила од анестезијата.

 Бебето ќе се вика Луција, а името го избрал таткото.

За приновата синоќа била организирана прослава, каде му била скината и кошулата на среќниот татко.  2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk