24. 03. 2010 15:05

Маца по вторпат татко

Маца по вторпат татко

Глумецот, водител и учесник на реалното шоу „Фарма„, Драган Маринковиќ- Маца кон крајот на летото ќе стане татко по втор пат. Неговата девојка Тијана Голубовиќ е во четвртиот месец од бременоста.

 Тој неодамна се преселил од Белград во Нови Сад, каде што веќе подолго време живее заедно со својата избраничка. Тијана Голубовуќ е позната по улогата во спотот на Здравко Чолич - „Мерак ми је“.

Маца во „Фарма“ влегол, поради тоа што бил стимулиран од првите луѓе на Пинк за висок хонорар, а му било ветено и дека ќе стане водител на нивна нова емисија. Сараевскиот глумец веќе има син Лав (6) од неговата прва жена Амра Реџиќ, позната сараевска шминкерка и поранешна жена на гитаристот на групата „Бело Дугме“, Зоран Реџиќ.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk