08. 06. 2010 16:15

Промоција на новиот албум на Леф

Промоција на новиот албум на Леф

 Кумановскиот хип-хоп пејач Ноце Лефски-Леф во четврток во летниот клуб „Гарден„  ќе го промовира својот прв самостоен албум "Од нула до стотка".

 Албумот содржи 16 песни во хип-хоп стил. Текстовите сам ги пишувам, а инспириран сум од неизвесноста што животот ја носи, од актуелните случувања што ме опкружуваат и од емоционалната состојбата во која се наоѓам. Албумот е снимено во музичкото студио „Деструкција„ во Куманово - вели Леф.

 На промоцијата ќе настапат и познати хип-хоп групи како што се Artist, Black Rose, Alijansa и групата 79. Освен во Куманово летово Леф планира да направи уште неколку промоции низ Македонија. Промоцијата во „Гарден„ е закажана во 20.30 часот.


Промоција на новиот албум на Леф

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk