18. 03. 2010 17:10

Прв роденден „Некс Тајм“

Прв роденден „Некс Тајм“

Познатата група „Некс тајм“  денеска го слави својот прв роденден. Пред две години на музичката сцена се појавија две момчиња, кои многу бргу успејаа да ја освојат публиката со своето пеење и со нивниот однос кон публиката.

-Помина само една година, ние неуморно го поддржувавме секој чекор во нивната кариера. Им го честитаме роденденот им посакуваме многу успеси во нивната понатамошна кариера. Пред се, најмногу се заблагодаруваме на Next Time што постојат такви какви што се. Среќен роденденот и да опстоиме уште многу години и заедно да ги поддржуваме Next Time, затоа што го заслужуваат тоа - велат од фан клубот на „Некс тајм“.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk