13. 01. 2010 15:26

Тони Цетински за прв пат во Белград

Тони Цетински за прв пат во Белград

Тони Цетински еден од најпопуларните хрватски пејачи за прв пат настапува во Белград и тоа на 14. февруари денот на вљубените.

Со голем концерт во Белградската арена. Белград е дел од турнејата „Фуриа Тоур“ така што публиката ќе има можност да ужива во ретрото на бројните хитови и нумерите од новиот албум „Ако тоа се вика љубов“.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk