14. 05. 2010 20:49

Трачери настапуваат во Инди паб

Трачери настапуваат во Инди паб

Kумановскиот рок-состав „Трачери“ вечерва ќе настапи во скопски Инди паб. Почетокот на свирката  е закажан за 22 часот. Ова за бендот ќе биде прва, по ланскиот Таксират. Тогашната изведба во Младинскиот културен центар во Скопје се случи по концертна пауза од четири години.

Групата, која постои од 1994 година, во последниот период работи на четвртото студиско остварување. Наследникот на „Клати и тркалај“, „Купи ме“, и „Шлагери од Содома“ би требало да излезе годинава.

На вечерашната свирка во Инди се очекува „Трачери“ да се претстават со стари и нови нумери

Трачери настапуваат во Инди паб

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk