22. 07. 2010 15:30

Жера најавува луда журка во Касапски

Жера најавува луда журка во Касапски

Фронтменот на сараевската рок-група Дражен Жериќ- Жера пристигна во Куманово. Денеска додека се поставуваше бината за вечерашниот настап во локалитетот Касапски круг, тој со менаџерот и сопствениците на локалите  пиеше кафе.

 Истовремено го разгледа и просторот каде што треба да настапи.

Во Куманово сум бил во далечната 1989 година во Спортската сала. Концертот ми остана во убаво сеќавање, а се надевам дека така ќе биде и вечерва. Очекувам се да помине во најдобар ред, а јас ветувам одлична журка. Ги повикувам кумановчани да дојдат да се забавуваме- изјави Жера за Kumanovonews.

 Почетокот на концертот е во 22 часот.

Жера најавува луда журка во Касапски

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk