×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Дел Пиеро оди по стапките на Бекам

  20.04.2010 09:13 | KumanovoNews

   Иконата на Јувентус Алесандро Дел Пиеро сериозно размислувал да премине во редовите на американскиот Њујорк Ред Булс, објавуваат медиумите.

  Дел Пиеро оди по стапките на Бекам

   На адреса на напаѓачот на Јувентус стигнала атрактивна понуда од екипата на Њујорк Ред Булс, за која Дел Пиеро сериозно размислувал. Неговиот договор со "Старата дама" истекува следното лето, но "Газета дело Спорт" верува дека Дел Пиеро е спремен да го напушти клубот уште ова лето. Освојувачот на Светското првенство со репрезентацијата на Италија е свесен дека на екипата и се потребни големи промени па тој не сака неговото останување во клубот да биде терет за клубот кој е во неговото срце.


  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk