Дел Пиеро оди по стапките на Бекам

20.04.2010 11:13 | KumanovoNews

 Иконата на Јувентус Алесандро Дел Пиеро сериозно размислувал да премине во редовите на американскиот Њујорк Ред Булс, објавуваат медиумите.

Дел Пиеро оди по стапките на Бекам

 На адреса на напаѓачот на Јувентус стигнала атрактивна понуда од екипата на Њујорк Ред Булс, за која Дел Пиеро сериозно размислувал. Неговиот договор со "Старата дама" истекува следното лето, но "Газета дело Спорт" верува дека Дел Пиеро е спремен да го напушти клубот уште ова лето. Освојувачот на Светското првенство со репрезентацијата на Италија е свесен дека на екипата и се потребни големи промени па тој не сака неговото останување во клубот да биде терет за клубот кој е во неговото срце.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk