×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Голден Арт е прва пречка на ракометарите за настап во Купот

  09.12.2022 13:22 | KumanovoNews

  Во недела се играат елиминационите натпревари од Купот на Македонија, а ракометарите на Куманово за противник ја имаат екипата на Голден Арт КЛ7.

  Голден Арт е прва пречка на ракометарите за настап во Купот

  Двете екипи настапуваат во Супер-лигата меѓутоа оваа сезона немаат официјален дуел бидејќи се наоѓаат во две различни групи. Куманово засега нема импресивно враќање помеѓу суперлигашите и имаат една победа и 12 загубени натпревари, меѓутоа амбицијата на клубот е и опстанок помеѓу најквалитетното ракометно друштво. Голден Арт КЛ7 во досегашниот дел од сезоната имаат скор од 6 победи и 7 порази. Победникот на овој дуел се пласира во следната фаза, која ќе се игра во април следната година. 

  Натпреварот се игра во недела од 17 часот во салата на Економското училиште.