KK Kуманово го победи Вардар на гостински терен

03.02.2020 13:05 | KumanovoNews

Во последниот натпревар од 14 коло, во рамките на Првата кошаркарска лига, Куманово го победи Вардар на гостински терен со резултат од 89:85.

KK Kуманово го победи Вардар на гостински терен

Иако во првото полувреме Вардар поведе со резултат од 48:40, Куманово успеа со одлична игра во второто полувреме да постигне победа.

Од екипата на Куманово најуспешни беа: Горјан Марковски со 25 поени и Марјан Јанески со 19 кошеви.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk