Куманово го пречекува Црн Дрим во десеткуваното седмо коло

11.12.2020 15:07 | KumanovoNews

Дуелите помеѓу Куманово - Црн Дрим и Еуро Никел Пелистер ќе бидат единствените навремено одиграни натпревари од седмото коло во кошаркарското првенство.

Куманово го пречекува Црн Дрим во десеткуваното седмо коло

Иако календаркси се игра седмото коло, Куманово досега има одиграно 3 натпревари во домашното првенство каде што има забележано 2 победи и 1 пораз. Досега поради присуство на Ковид-19, одложени се натпреварите против Гостивар, Еуро Никел 2005 и Работнички.

Последен натпревар кумановчани го играа пред 2 дена во рамките од БИБЛ лигата каде што загубија од Теодо со резултат 78-83.

Натпреварот помеѓу Куманово и Црн Дрим се игра во недела во 17 часот во салата на училиштето Перо Наков. Сите останати дуели се одложени поради корона случаи и неможноста да се тренира во комплетен состав.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk