Куманово го пречекува Кожув

07.02.2020 15:26 | KumanovoNews

Кошаркарскиот клуб Куманово, во рамките на петнаесетото коло од домашниот шампионат, утре го пречекува составот на Кожув.

Куманово го пречекува Кожув

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала на училиштето „Перо Наков“, со почеток во 18 часот.

Претходно КК Куманово постигна победа против екипата на Вардар на гостински терен со резултат од 89:85.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk