18. 10. 2012 08:52

Куманово ја започна сезоната со победа

Куманово ја започна сезоната со победа

Кошаркарите на Куманово издвојуваа победа во вчерашниот натпревар против екипата на Морнар Бар.

Во последните моменти од натпреварот, Костовски ја донесе победата на Куманово, постигнувајки 2 поени за конечен резултат 71:69.

Куманово имаше предност на полувреме од 37:28, но потоа натпреварот влезе во неизвесна завршница.

Натпреварот беше одлучен во самиот финиш, кога на теренот настана вистинска драма и кога на само неколку секунди пред крајот при резултат (69:69)  за домашните погоди Костоски за големо славје и првата победа во БИБЛ – лигата.

Најефинасен на натпреварот беше Ивица Димчевски со 26 поени, и Урош Луковиќ со 15 поени и 16 скока, а кај гостите Пајовиќ со 14 и Секуловиќ со 12 поени.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk