Куманово поразено од шампионот МЗТ Скопје

27.01.2020 11:19 | KumanovoNews

Кошаркарите на Куманово иако очекуваа победа, сепак не успеаја да ја поразат екипата на МЗТ Скопје. Натпреварот заврши со резултат 73:60.

Куманово поразено од шампионот МЗТ Скопје

КК Куманово, имаше полоша игра во второто полувреме, не можеше да го стигне противникот, па  на крајот на натпреварот забележа пораз со 13 коша разлика.

Најефикасни во екипата на Куманово беа: Црниќ и Марковски со по 15 коша. Кај гостите Бојан Крстевски постигна 20 поени.

Засега Куманово се наоѓа на шестото место на табелата, а во следното коло кумановци ќе гостуваат во Скопје, на натпревар против екипата на Вардар. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk