Куманово утре го пречекува МЗТ Скопје Аеродром

24.01.2020 15:07 | KumanovoNews

 Кошаркарскиот клуб Куманово утре во 18:00 часот во спортската сала „Перо Наков“, ќе го пречека тимот на МЗТ Скопје Аеродром, во рамките на 13-то коло од домашниот шампионат.


Куманово утре го пречекува МЗТ Скопје Аеродром

 Од клубот велат дека очекуваат победа.

- Ние се надеваме дека ќе победиме, а со тоа сигурно и ќе влеземе во Супер лигата. Но, нам во момент приоритет ни се младите категории и одржување на целосната младинска игра,- вели Александра Крстевски, претседател на Кошаркарскиот клуб од Куманово.

Претходно Куманово се засили со двајца српски интернационалисти Јован Црниќ и Никола Лакиќ.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk