Куманово загуби од Хапоел Холон

11.03.2021 10:39 | KumanovoNews

Кошаркарите на Куманово загубија од тимот на Хапоел Холон со резултат 74-83 во вториот натпревар од втората фаза во БИБЛ лигата.

Куманово загуби од Хапоел Холон

Речиси целиот натпрвар кумановчани имаа активен резултат но никако не успејаа да ја смалат негативата од четири поени, а гостите во последните пет минути успејаа да се одлепат и да направат девет поени предност.

Горјан Марковски и Отис Ливингстон постигнаа по 15 поени и беа најефикасни во домашниот тим. Кај гостите Максим де Зеув беше најдобар играч на теренот постигнувајки 22 поени.

Во рамките на БИБЛ лигата следниот натпревар е закажан за шест дена против бугарски Академик Пловдив на гостински терен.

Фото: balkanleague.net

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk