×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановските ракометари добија засилување од Србија

  08.08.2022 11:02 | Сузана Николиќ

  Вучко Мрвовиќ од Смедеревска Паланка е новото засилување на Машкиот ракометен клуб Куманово.

  Кумановските ракометари добија засилување од Србија

  Информацијата за новиот играч кумановските ракометари вчера ја споделија со јавноста. 

  „Вучко се прилагодува во нашата екипа и има позитивни очекувања за предстојната сезона“, соопштуваат од Клубот.

  Вучко Мрвовиќ е 21-годишен српски младински репрезентативец висок 196 см, кој потекнува од Смедеревска Паланка и има настапувано за екипите на Рудар Костолац, Раднички Крагујевац, Спартак Војпут и Суботица. Тој во својата кариера има интернационално искуство, бидејќи има настапувано за грчкиот суперлигаш Филипос Верија.