Македонија во ватерполо подобра од Словенија

03.05.2010 15:31 | KumanovoNews

 Македонската ватерполо репрезентација ја победи репрезентацијата на Словенија со 7:4 и го освоија второто место. Oваа победа им овозможи пласман на ЕП во Хрватска од 29 август до 11 септември годинава

Македонија во ватерполо подобра од Словенија

 Во наша корист беше и вториот резултат од нашата квалификациска група, во кој Грција ја совлада Франција со 14:7 и со максимални три победи обезбеди пласман на ЕП. Македонската репрезентација ја оствари целта и се пласира не третото големо меѓународно натпреварување.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk