×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Македонија во ватерполо подобра од Словенија

  03.05.2010 13:31 | KumanovoNews

   Македонската ватерполо репрезентација ја победи репрезентацијата на Словенија со 7:4 и го освоија второто место. Oваа победа им овозможи пласман на ЕП во Хрватска од 29 август до 11 септември годинава

  Македонија во ватерполо подобра од Словенија

   Во наша корист беше и вториот резултат од нашата квалификациска група, во кој Грција ја совлада Франција со 14:7 и со максимални три победи обезбеди пласман на ЕП. Македонската репрезентација ја оствари целта и се пласира не третото големо меѓународно натпреварување.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk