Младинките на ЖРК Куманово ја поразија екипата на Кузман Илинден

09.03.2020 11:07 | KumanovoNews

Младинките на ЖРК Куманово, во рамките на Домашното првенство, продолжуваат со победи, а викендот го совладаа и тимот на Кузман.

Младинките на ЖРК Куманово ја поразија екипата на Кузман Илинден

На крајот од првото полувреме резултатот беше 21:18,  додека пак крајот на натпреварот заврши со резултат 36:18.

На листата на стрелците се запишаа девет ракометарки, а најефикасна беше Тамара Ивановска со 8 постигнати гола.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk