×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Мото-крос во Забел

  26.04.2010 14:12 | KumanovoNews

   Во општината Старо Нагоричане вчера се одржа Првата трка за првенство на Македонија во мото крос„ЗАБЕЛ 2010„.

  Мото-крос во Забел

   На Мото-крос учествуваа натпреварувачи од Старо Нагоричане, Куманово, Битола, Прилеп, Скопје, како и гости од Врање, Лесковац, Ниш, и Горњи Милановац - Р.Србија, и од Кустендил и Софија - Бугарија.

  Кросот беше во организација на Мото- крос федерација на Македонија и градоначалникот на општина Старо Нагоричане, а трката ја проследија голем број на вљубеници на мото-трките.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk