×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Мурињо покажа како против Барселона

  20.04.2010 21:34 | KumanovoNews

  Фудбалерите на Интер, успејаа да го совладаат актуелниот европски шампион Барселона со резултат 3:1.

  Мурињо покажа како против Барселона

  Тимот на Мурињо изигра одлично сите 90 минути, препуштајки им ја контролата на топката во целост на Барселона, меѓутоа секоја грешка во средниот ред беше казнета со контра напад од страна на Интер. Речиси неприметни цел натпревар беа Чави, Меси и Ибрахимовиќ.

  Барселона поведе во 19. минута, кога по грешка на одбраната на Интер, Педро доби топка која лесно ја смести зад грбот на Јулио Цезар.

  Овој гол не ги разочара играчите на Интер, и во 29. минута Снајдер по асистенцијата од Милито постигна гол со кој го изедначи резултатот.

  Вториот гол го постигна Бразилецот Маикон, а конечниот резултат од спорна ситуација, го постигна Милито за конечен резултат од 3:1.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk