Нова победа за ЖРК Куманово во подготвителните дуели со Овче Поле

15.02.2021 16:37 | KumanovoNews

Женската ракометна екипа на Куманово, оствари убедлива победа и во втората средба со тимот на Овче Поле од Свети Николе.

Нова победа за ЖРК Куманово во подготвителните дуели со Овче Поле

На натпреварот одигран минатиот четврток, резултатот на семафорот беше 45:15, односно 22:7 на крајот од првото полувреме.

Во првата недела од месец март, односно на 6-ти и 7-ми, планирано е да се одигра македонскиот ракометен Куп, а следниот викенд на 13-ти, во сабота, да започне вториот дел од сезоната 2020/21.

(Д.Д.)

(фото.архива)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk