Ново засилување во стручниот штаб во КК Куманово

19.11.2021 09:19 | Стефан Николиќ

Сашо Тодоровски Цефи ќе му се приклучи на Владимир Мирковски во стручниот штаб на КК Куманово како кондициски тренер.

Ново засилување во стручниот штаб во КК Куманово Фото: https://www.instagram.com/kkkumanovo/

Тодоровски досега соработуваше со Емил Рајковиќ во тимот на Астана и шампионските денови на Фени Индустри а предходно има значајна работа во младинските категории и селекции на Македонија.

Вчера на Инстаграм профилот на Куманово беше објавено дека новиот тренер веќе започнал со работа во клубот. 

Двете нови тренерски засилувања наговестуваат дека клубот ги решава финансиските проблеми со кои се соочуваа до сега. Новото тренерско дуо своето деби ќе го има утре во Кавадарци, против тимот на Еуро Никел 2005. Натпреварот започнува во 18 часот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk