Ракометарите нерешено на домашен терен против екипата на Јуниор КВ

10.12.2019 10:13 | KumanovoNews

Ракометарите на Куманово, во рамките на Првата машка лига и натпреварот против Јуниор КВ го завршија со нерешено, со резултат 23:23.

Ракометарите нерешено на домашен терен против екипата на Јуниор КВ

Првото полувреме заврши со резултат од 12:8 и иако нашите ракометари покажаа слаба одбрана и напад во текот на второто полувреме, сепак на крајот на натпреварот успеаја да  завршат нерешено.

Постигнати голови на Куманово: Кузмановски 5, Денковски 4, Тасевски 4, Димитров 2, Стошиќ 3, Миладиновски 3, Спасиќ 2.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk