Ракометарите нерешено против Мaкедонија ЃП, Куманово надвор од списокот за плеј-оф

24.12.2019 12:27 | KumanovoNews

 Ракометарите на Куманово, во шеснаесетото коло од Првата машка лига, одиграа нерешено против екипата на Македонијa ЃП, со што Куманово ја игуби можноста за пласирање во Плеј оф лигата. Натпреварот заврши со резултат 29:29.

Ракометарите нерешено против Мaкедонија ЃП, Куманово надвор од списокот за плеј-оф

Во текот на играта кумановските ракометари постојано беа во водство, со што Куманово на почетокот започна и со убедлива игра со 4:1, а првото полувреме го заврши со резултат 16:14. Меѓутоа, екипата на Македонија Ѓорче Петров успеа да изедначи при крајот на натпреварот.

Во екипата на Куманово најмногу гола постигна Андреј Миладиновски - 9 и Милан Стошиќ 6 гола.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk