Ракометарите со лесна победа против екипата на Текстилец

16.12.2019 12:01 | KumanovoNews

Кумановските ракометари, на домашен терен, во рамикте на натпреварите од Првата машка лига, ја совладаа екипата на Текстилец. Натпреварот заврши со лесна победа за МРК Куманово со резултат 31:20.

Ракометарите со лесна победа против екипата на Текстилец

 Во првото полувреме од натпреварот Куманово постојано беше во водство, а крајот на првото полувреме го заврши со резултрат 12:9.

Во второто полувреме МРК Куманово ја зголемуваше разликата во голови, со што заврши со победа со 11 гола разлика.

Со оваа победа Куманово останува на петото место на табелата, а наредниот натпревар ќе го игра со екипата на РК Македонија ЃП.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk