Ракометарките ја продолжуваат сезоната против Пелистер

26.03.2021 11:12 | KumanovoNews

После репрезентативната пауза, ракометарките на Куманово во недела ја продолжуваат одличната сезона и ќе гостуваат во Битола каде што ќе се сретнат со тимот на Пелистер 2012.

Ракометарките ја продолжуваат сезоната против Пелистер

Во досега одиграните 13 натпревари, ЖРК Куманово има забележано 12 победи и 1 нерешен резултат, и со 37 бода е аплолутен лидер на табелата. Втората позиција ја делат екипите на Металург и Чаир со 11 поени и 2 пораза.

Натпреварот во Битола се игра во недела од 14 часот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk